Попри отримання громадянства, 79% українців не переїхали б до США чи Європи, - результати дослідження
Переважна більшість українців, навіть за умови автоматичного отримання громадянства Сполучених Штатів Америки або країн Європейського Союзу, залишилися б жити в Україні.
Про це пише Рубрика, посилаючись на нещодавнє дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене на початку вересня 2024 року.
Упродовж 1-6 вересня 2024 року КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" методом телефонних інтерв'ю.
Соціологи поставили запитання: "Чи переїхали б жити до США або ЄС, якби без умов отримали громадянство?".
Як зазначили соціологи, 79% респондентів заявили, що не переїхали б жити до США або Європи, навіть якби отримали громадянство. Лише 19% висловили бажання змінити країну проживання:
- серед молоді (віком до 30 років) 74% респондентів заявили, що залишилися б в Україні;
- серед осіб віком 30-44 років цей показник склав 75%.
Гендерний розподіл результатів
Дослідження також виявило суттєву різницю в ставленні чоловіків та жінок до переїзду за кордон:
- 70% чоловіків заявили, що залишилися б в Україні, в той час, як 27% готові виїхати;
- серед жінок 80% бажають залишитися, тоді як лише 18% обрали б переїзд.
Соціологи підкреслили, що ці результати свідчать: бажання чоловіків виїхати за кордон не можна пов'язувати лише з мобілізацією.
"Переважна більшість українських чоловіків мобілізаційного віку навіть за наявності легальних можливостей не хотіли б покидати Україну", підкреслили фахівці.
Порівняння з попередніми роками
Дослідження показує, що патріотизм українців залишився на високому рівні, хоча відсоток охочих залишитися в країні знизився порівняно з минулими роками.
Так, у вересні 2022 року, на тлі посиленого патріотизму та оптимізму, 91% українців заявляли, що залишилися б на Батьківщині, а лише 7% мали намір виїхати за кордон.
Натомість у 2020 році найбільша кількість українців висловлювала бажання виїхати — 28% респондентів були готові змінити місце проживання.
Опитування демонструє, що, попри складні економічні та соціальні обставини, українці залишаються вірними своїй країні та бачать своє майбутнє саме в Україні.
Довідка
Було опитано 1022 респондентів на підконтрольних Уряду України територіях віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.